O víkendu 26. a 27. září proběhl v Praze mezinárodní turnaj Prague Powerchair Open 2015, kterého se kromě našeho týmu Jaguárů zúčastnilo ještě dalších sedm týmů – tři české – pořadatelé New Cavaliers Praha, Red Dragons Praha, SK Indians Plzeň – a čtyři zahraniční – Magic Torino z Itálie, Ruhr-Rollers z Německa, Trouble Makers ze Slovinska a Zeka Rollers ze Švýcarska. Zápasy se odehrály ve Sportovní hale na Třebešíně. Náš tým se ocitl ve složité situaci – jako vítězové minulého ročníku tohoto turnaje jsme chtěli vítězství zopakovat, ale věděli jsme, že to bude těžké, protože nám chyběl hráč základní sestavy, Pavel Štolba. Druhá brankářka Petra mohla přijít jen v sobotu, a tak nás čekal turnaj bez možnosti vystřídání. A byla to i těžká zkouška pro Jana Hašlara, který přece jen ještě nemá tolik herních zkušeností. Nezbývalo než doufat, že vydrží jak technika, tak naše síly.

V sobotu nás čekaly zápasy v základní skupině A. Skupina A byla složená ze silnějších týmů na turnaji, a tak bylo jasné, že ani jeden ze tří zápasů nebude snadný. O tom nás přesvědčil náš první soupeř – Magic Torino z Itálie. S tímto italským týmem jsme se ještě nikdy nesetkali, ale hned po prvních minutách bylo jasné, že zapadá do stylu italské hry – rychlá a tvrdá. Zápas bezkontaktní sport moc nepřipomínal. Nakonec jsme byli rádi za remízu 2:2. A po krátkém odpočinku jsme hned naskočili do dalšího zápasu – tentokrát proti našemu hlavnímu českému soupeři – New Cavaliers. Hra byla jako obvykle vypjatá a vyrovnaná. Skóre se neustále přelévalo a stále jsme se nemohli chytnout a soupeři odskočit. Vyhráli jsme těsně 7:6. Po obědě nás čekal zápas s týmem Trouble Makers. Právě tento tým se nám podařilo na loňském ročníku poprvé po dlouhé době porazit. Ale každé naše střetnutí je více než vyrovnané s nejistým výsledkem. Tentokrát jsme prohráli těsně 1:2.

Naší skupinu A se dvěma vítězstvími vyhrál právě tým Trouble Makers, tým Magic Torino měl nakonec s jednou výhrou, jednou prohrou a jednou remízou stejný počet bodů jako my, ale lepší skóre, takže obsadil druhé místo, my třetí a New Cavaliers s jednou výhrou čtvrté. Skupina B byla také velmi vyrovnaná. Ovládli jí Švýcaři Zeka Rollers, druzí skončili Indians, třetí byli Red Dragons a čtvrtí Ruhr-Rollers. V sobotu nás ještě čekal první zápas play-off – s druhým ze skupiny B, což byl tým Indians. V tomto zápase se odehrálo první a jediné střídání našeho týmu – Petra mě na druhou půlku vystřídala v bráně. Také to byl první zápas s jasným výsledkem – vyhráli jsme 7:2.

V neděli jsme začali semifinálovým zápasem, kde nás čekal vítěz utkání play-off mezi prvním ze skupiny A a čtvrtým ze skupiny B – což byli opět Trouble Makers. Tentokrát trenérka zvolila jinou taktiku a pozice hráčů v poli a hned to přineslo výsledky. Podařilo se nám soupeře zatlačit na jeho půlku a hru držet bez chyby. I přes velké vypětí jsme vydrželi a vyhráli 6:3. Postoupili jsme tak do finále. Jelikož New Cavaliers také zvládli svůj semifinálový zápas proti týmu Magic Torino, znamenalo to, že finále bude opět české, stejně jako v minulém roce. Čas se z 2×15 zvedl na 2×20 a všem bylo jasné, že to bude opět náročný zápas. Ale první půlku se nám dařilo držet nastavenou hru z minulého zápasu a soupeř se nechal zatlačit na svoji polovinu hřiště. Vyhráli jsme 3:0. Jenže ve druhé polovině už Kavalíři začali tlačit a brzy se na nás dotáhli. Pár minut před koncem tak bylo srovnáno na 5:5. Naštěstí se nám podařilo zvýšit na 6:5 a i přes velký soupeřův tlak na samém konci vstřelit gól a upravit na konečných 7:5. Vypukla obrovská radost, protože se nám i přes všechny nesnáze podařilo titul z tohoto turnaje obhájit.

Na osmém místě nakonec skončili Ruhr-Rollers z Německa, sedmí byli Red Dragons, šestí SK Indians Plzeň, pátí Zeka Rollers, čtvrtí Trouble Makers ze Slovinska, třetí Magic Torino z Itálie, druzí New Cavaliers Praha a turnaj Prague Powerchair Open 2015 ovládl opět tým Jaguars Praha. A dalším úspěchem je individuální cena pro Nejlepšího hráče, kterou získal Stanislav Cimpa.

Zbývá poděkovat naší trenérce Andree Kuncové, která nás na turnaj připravila a měnila taktiku podle potřeby a vývoje situace. Děkujeme i našim asistentům, řidičům a fanouškům Míše, Janě, Bobovi, Jendovi, Ondrovi, Matějovi, Matějíčkovi a Jonášovi. A také všem hráčům z ostatních týmů.

Těšíme se na další ročník.

Jana Stárková
brankářka Jaguars

Jaguáři opět uspěli na mezinárodním turnaji v Praze