V sobotu 22. dubna se v Praze ve Sportovní hale Radotín konalo čtvrté kolo České ligy, které uzavřelo jak jarní část sezóny, tak celou základní část sezóny 2016/2017. Pořadatelství kola se z pověření ČFPH ujal klub EWSC Praha. O vítězi základní části ligy a o postupu do Play-off z prvního místa už bylo rozhodnuto před tímto kolem – se třemi výhrami to byl náš tým Jaguars.I další místa v tabulce už by se měnila jen za předpokladu těch méně pravděpodobných výsledků. Ale ve sportu se nikdy nemá říkat „kdyby“. Na minulé kolo přijel tým Jaguars oslabený. Alespoň jsme si to mysleli. To jsme ještě nevěděli, v jaké sestavě pojedeme na kolo čtvrté. Denis onemocněl už v týdnu a v pátek večer ulehla s horečkou Iva. Navíc Pavel byl pořád oslabený po těžké angíně. Takže jsme jeli jen v pěti. Z gólmanky Jany se stalo téčko v poli na plný úvazek a v bráně jí poprvé na všechny zápasy zastoupila Kristýna. Ale všichni jsme se těšili na hru v jiném složení. Naštěstí jsme nebyli pod tlakem nutnosti zisku bodů, takže to byl dobrý čas pro jakýsi „B-tým Jaguars“.

Hned první zápas proti SK Indians Plzeň ukázal, že to nebude snadné. Už na minulém kole Indiáni předvedli velké zlepšení. Tlačili na nás od první minuty. První gól padl až ve 14-té minutě a to do naší sítě, ale i do té doby to bylo hlavně o hře na naší půlce hřiště. I když i my jsme se dostali do několika šancí. Na začátku druhé poloviny Indians zvýšili na 2:0 a nám se do konce podařilo skóre jen upravit na 2:1. Gól dal Honza po asistenci Standy.

Druhý zápas proti New Cavaliers byl o poznání vyrovnanější. Kavalíři sice brzy otevřeli skóre, ale nám se podařilo záhy vyrovnat. Hra byla vyrovnaná. Už jsme se srovnali s naší novou sestavou a zvládali se plynule vracet do obrany a po trpělivém čekání na chybu soupeře vyrážet do útoku. První polovina skončila vyrovnaně 3:3. Hned na začátku druhé poloviny využil Standa chybu v rozehrávce Kavalírů a navýšil na 4:3. I přes velký tlak protihráče jsme ve 21. minutě navýšili na 5:3. Ve 22. minutě se ale Kavalírům podařilo snížit na 5:4, přesně minutu před koncem vyrovnali na 5:5, aby osm vteřin před koncem zvýšili na 6:5 a zápas tak vyhráli.

Náš poslední zápas byl proti týmu Red Dragons a už jsme byli všichni unavení. Navíc nás čekala ne zrovna záživná hra týmu, kde hraje jeden hráč s hokejkou, který je schopen vozit si míček sám třeba tři minuty po hřišti a zbytek týmu brání na brankovišti. Toto bránění je navíc ne zrovna bezkontaktní, takže dochází ke strkanicím. A právě v takové strkanici si Standa utrhl celou opěrku s joystickem, a jelikož jsme neměli střídání, tak jsme pár minut hráli jen ve třech. Pak se vrátil Standa „spravený“ elektrikářskou páskou a zápas jsme dotáhli na konečných 4:1 pro Jaguars.

Závěrečné kolo vyhrál tým New Cavaliers před druhými SK Indians. Náš tým skončil tentokrát třetí před čtvrtými Red Dragons. V pořadí pro závěrečné kolo pro Play off se ale nic nezměnilo. Jaguars postupují z prvního místa a budou s New Cavaliers opět bojovat o titul. Tentokráte na dva vítězné zápasy. SK Indians a Red Dragons se utkají o bronz.

Co říct o tomto kole? Že už bychom si rádi zase zahráli v plné sestavě a v plném zdraví, což už se nám déle nepovedlo. Poslední dobou náš tým stíhají nemoci a to jen víc ukazuje na to, že i v plném počtu je nás málo. Ale i tuto poslední výzvu jsme zvládli a dá se říct, že jsme obstáli. Výsledky byly opravdu těsné, žádná zdrcující porážka se nekonala. Pavel si opět po dlouhé době zahrál plný čas a dostal jen dvě zelené karty. Sice to odnesla tři téčka, ale nutno podotknout, že nebyla zničena vždy jeho vinou. Na to, že byl sám po těžké nemoci, to byl skvělý výkon. Jana si poprvé zkusila být téčkem v poli ve všech zápasech – bez střídání a bez útěku do „bezpečné“ brány. A také nebyla úplně ztracená. V bráně ji na plný čas nahradila Kristýna. A vedla si dobře. Navíc obrana jí v tom ani jednou nenechala a nebyla tam tak na to ani jednou sama. Honza se Standou se poctivě drželi v obraně a většinu času se včas vraceli. Jen chybělo větší střelecké štěstí. Spoustě střelám chybělo opravdu málo. Góly si kluci rozdělili 8 (Standa) : 2 (Honza). A za toto vše vděčíme Andree, která dokáže ušít hru a taktiku na míru sestavě, kterou má k dispozici. Myslím, že jsme si všichni dobře zahráli.

Závěrem děkujeme naší trenérce Andy, že nás vede a stále posunuje vpřed. Děkujeme i Mirkovi, Matějovi, Ivě a dalším za pomoc a podporu. Děkujeme i Městské policii za pomoc s organizací kola.

Těšíme se na Play-off

Oslabení Jaguáři se nevzdávají